İŞLETME BÖLÜMÜ


İYSE

 

İşletmecilik ve Yönetim Sistemleri Araştırma Merkezi

İYSE Devam Eden Çalışmalar Serisi


İYSE kurulduğu 1975 yılından beri çok sayıda uygulamalı araştırma projesi, eğitim programı ve danışmanlık hizmeti sunarak, özel ve kamu sektöründe yer alan sanayi, bankacılık ve ticari kurum ve kuruluşlara önemli katkılarda bulunmuştur. Merkez çeşitli dönemlerde Dünya Bankası destekli projelerde uluslararası danışmanlık şirketleriyle ortak çalışmalar yapmıştır. Merkezimiz yüksek kalitede araştırma ve danışmanlık yapan bir kurum olarak fark yaratmıştır. ODTÜ İşletme Bölümü akademik personeli hem çok iyi eğitimli hem de oldukça geniş bir yelpazede deneyimlidir. 

 

İYSE bilgi üretimi ve yayılmasını sağlamak amacıyla 2009 yılında bir devam eden çalışmalar serisi ve bir seminer serisi başlatmıştır. Devam eden çalışmaların uluslararası bir takipçi kitlesi vardır ve bu çalışmalardan bazıları SSCI’da yer alan dergilerdeki çalışmalardan atıf almıştır. İYSE seminer serilerinde ve derslerde konuk konuşmacı olarak çok değerli bilim insanlarını misafir etmiştir. Aşağıdaki linkleri takip ederek yapılmış ve planlanan seminer duyurularına ve devam eden çalışmalar listesine ulaşabilirsiniz.

  

ODTU İşletme Bölümü'nde gerçekleşen İYSE Devam Eden Çalışmalar Serisi ve Seminer Serisi'ne bu bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.